Artur Grobelski i Dawid Baranowski Mistrzami Inowrocławia w Pool-Bilard.

W dniu 9 października 2022 r. odbyły się V Mistrzostwa Inowrocławia w Pool-Bilard pod patronatem Prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Organizatorami zawodów było Stowarzyszenie INO-POOL oraz Kręgielnia Inowrocław. Na zawody stawili się najlepsi bilardziści powiatu inowrocławskiego. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 oraz kategoria open (dla wszystkich). Zawodnicy walczyli o cenne nagrody rzeczowe oraz przepiękne statuetki wykonane przez lokalnego artystę, Pana Krzysztofa Batkowskiego.

Zeszłorocznego tytułu Mistrza Inowrocławia bronił Arkadiusz Pijanowski, natomiast wśród juniorów zabrakło zeszłorocznego mistrza Michała Jabłońskiego.

Po zakończeniu zapisów o godzinie 9:30, odbyło się losowanie drabinki turniejowej. Zawody te, w przeciwieństwie do wielu innych zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Ino-Pool, nie przewidują rozstawienia, a zatem od samego początku można było oglądać pojedynki na bardzo wysokim poziomie. Turniej nie obfitował w większe niespodzianki poza jedną, zeszłoroczny wicemistrz Inowrocławia Mateusz Jabłoński musiał uznać wyższość kolegów i dość szybko odpadł z turnieju. Większość faworytów zameldowała się zatem w ćwierćfinałach.

Tutaj małą niespodziankę sprawił Krzysztof Sobierajski, który zagrał świetny turniej i był nawet bliski wyeliminowania przyszłego zwycięzcy, przegrywając z nim zaledwie 3:4. W półfinałach z kompletem zwycięstw zameldowali się: Arkadiusz Pijanowski, Artur Grobelski i Marcin Baranowski oraz z jedną porażką Jacek Orzechowski. Zawody są rozgrywane w systemie 2KO, co oznacza, że jedna porażka przed fazą ćwierćfinałów nie przekreśla jeszcze szans na końcowe zwycięstwo. W pierwszym półfinale Artur Grobelski pokonał aktualnego mistrza Arka Pijanowskiego, w drugim półfinale Marcin Baranowski pokonał Jacka Orzechowskiego. W finale zmierzyło się chyba dwóch największych faworytów. Mecz był bardzo zacięty i obfitował w zwroty akcji. Artur zaczął od partii z kija i wygrał również drugą partię, jednak 3 kolejne frejmy należały do Marcina. Arturowi udało się wyrównać i jak przystało na finał tak ważnej imprezy, wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej partii. Ostatecznie Mistrzem Inowrocławia został Artur Grobelski.

Od godziny 11:00 zaczęły się równolegle zawody dla juniorów. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Baranowski, który z kompletem zwycięstw i bez straty frejma został Mistrzem Inowrocławia w kategorii do lat 16. Drugie miejsce przypadło Dominikowi Orzechowskiemu, a trzecie jego bratu Marcinowi Orzechowskiemu. Z ciekawostek warto dodać, że Dominik i Marcin zajęli dokładnie te same miejsca, co w zeszłym roku.

Głównym sponsorem nagród i pucharów było Miasto Inowrocław oraz Stowarzyszenie INO-POOL i Kręgielnia Inowrocław.