Dziewczęta ze Sławska Wielkiego zdobyły wicemistrzostwo województwa

Dziewczęta ze Sławska Wielkiego zdobyły wicemistrzostwo województwa, chłopcy 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Badmintonie w ramach Kujawsko - Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się dnia 18 grudnia 2019 roku w Sępólnie Krajeńskim.

Skład reprezentacji: dziewczęta - Wiktoria Łuczka (kapitan), Julia Kowalska, Zofia Kowalska, chłopcy - Michał Jetka (kapitan), Oskar Żuchowski i Jakub Czaplicki. Wszyscy spisali się fantastycznie, godnie reprezentując naszą szkołę i powiat. Szczególne brawa należą się dziewczętom, które w grupie zwyciężyły SP Łochowo 3:0, SP 35 Bydgoszcz 3:1.

Walka o medale rozpoczęła się wygraną z SP Sępólno Krajeńskie 3:0, przegraliśmy tylko z świetnie grającymi zawodniczkami z SP Smólnik 1:3. Chłopcy nie mieli szczęścia w losowaniu i trafili w grupie na bardzo silnych przeciwników.

Nie udało się nam wyjść z grupy do półfinału i ostatecznie po walce z SP Barcin zajęli 5 miejsce. Jest to kolejny sukces po 4 miejscu chłopców i 5 miejscu dziewcząt w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Badmintonie w ramach Kujawsko - Pomorskich Igrzyskach Dzieci, które odbyły się dnia 11 grudnia 2019 r. w Smólniku. W turnieju tym chłopcy w rywalizacji o brązowy medal przegrali nieznacznie (2:3) z SP Sępólno Krajeńskie.

Opiekunem uczniów jest Jan Paweł Kowalski.